ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Základy v čištění pleti

  • Facebook
  • Twitter

V poslední době se u kosmetických produktů se stále více setkáváme s nepravdivými slogany o účincích, čištění a hydrataci pleti u výrobků, kde by to znalec nečekal a laik to nepozná.

V poslední době se u kosmetických produktů se stále více setkáváme s nepravdivými slogany o účincích, čištění a hydrataci pleti u výrobků, kde by to znalec nečekal a laik to nepozná.

Největším překvapení je pak odličování make-upu pleťovými oleji, kokosovým olejem nebo bambuckým máslem.

Vysvětleme si v kostce základní pojmy názvů kosmetických produktů a účinek, který odpovídá danému charakteru.

 

Pleťové oleje - nehydratují - neodličují - neobsahují vodu - pokožku jen vyživují - nanášejte na vlhkou a již hydratovanou pokožku.

Šlehaná másla - nehydratují - neodličují - neobsahují vodu - nemohou se nazývat krém - pokožku jen vyživují - nanášejte na vlhkou a již hydratovanou pokožku.

Olejová séra - nehydratují - neodličují - neobsahují vodu - pokožku jen vyživují - nanášejte na vlhkou a již hydratovanou pokožku. Všechny tyto kosmetické výrobky neobsahují vodní složku, tudíž nepotřebují konzervovat.

Pleťový krémhydratuje - obsahuje vodu - konzervace nutná - odličuje jen s přidanými čistícími látkami. 

 

Hydratace

Ke správné hydrataci pleti potřebujete hydratační krém nebo fluid nebo hydratační sérum. Zda produkt obsahuje hydratační vodní složku, musí být napsáno ve složení výrobku (ingredients) voda (Aqua), popřípadě může být nahrazena různými hydroláty. Pokud tuto složku neobsahuje, nemůže kosmetický produkt hydratovat a po čase používání jen bezvodých přípravků se vaše pokožka stane mdlou, seschlou se sklonem k vráskám.

Čištění pleti 

Čištění pleti je důležitý krok, umožní pokožce dýchat, vyčistí zanesené póry do hloubky a připraví ji na to, aby se mohly aktivní a účinné látky vstřebávat do vrstev kůže.

 

Související články

Jak na správné mytí vlasů?

Zakoupíme si mýdlový tuhý šampon a celé natěšené si poprvé umyjeme vlasy. Výsledek?…

Šampuk nebo šamponové mýdlo?

Stále se ptáte jaký je rozdíl mezi šampukem a vlasovým tuhým mýdlovým šamponem?

Fungují doplňky s kolagenem?

Můžete skutečně zlepšit svou pleť, vlasy, nehty a klouby jednoduše tím, že si dáte…

Vavřínové produkty Laurus Nobilis

Blahodárný olej s výraznými účinky při léčení kožních obtížích.

Vytvořil: WebSite21